Zwiedzanie Zamku
» strona główna / kalendarz imprez

kalendarz imprez

termin: 26 marca, godz.18:00 (bilety - 30 zł i 35 zł)

Spektakl z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - „Przyszedł Mężczyzna do Kobiety” sztuka Siemionowa Złotnikowa

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego

Bilety w cenie 30 zł i 35 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na Zamku Kazimierzowskim.
 
Występują:
Dina Anna Wojton
Wiktor Leon Charewicz
 
Pewnego dnia przyszedł mężczyzna do kobiety. Zwyczajny mężczyzna do zwyczajnej kobiety. Co mogło się wtedy wydarzyć? Przecież to mogła być historia każdego z nas. Zaaranżowane spotkanie od początku przebiega nie tak. Rozczarowanie? A może jednak warto spróbować? Początkowa wzajemna fascynacja, zauroczenie, deklaracje i miłosna euforia, ustępują miejsca tragikomicznej awanturze. Czy tak krótka znajomość przetrwa? Oboje są spragnieni miłości i akceptacji.
 
Ona – rozwódka, realistka, wie czego chce i pewnie stąpa po ziemi, ale w życiu zabrakło jej szczęścia. Liczy, że wizyta Wiktora będzie dla niej szansą na odmianę losu.
On – aptekarz po przejściach, nieśmiały, niezgrabny, zakompleksiony, ale z duszą poety. Rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia.
 
Oboje muszą dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem a samotnością. Autor porusza w niej odwieczny problem różnic płci, który jest głównym źródłem nieporozumień i konfliktów.  Świetna obsada i doskonale napisany tekst dadzą Państwu wiele satysfakcji. Zapraszamy.
 
Siemion Złotnikow, urodził się w 1945r w Samarkandzie.
Z wykształcenia jest filologiem. Pracował jako elektromonter, dziennikarz sportowy oraz trener. W wieku trzydziestu lat, nieoczekiwanie napisał swoją pierwszą sztukę. Spektakl Przyszedł mężczyzna do kobiety miał swoją premierę w moskiewskim Teatrze im. Puszkina. W 1986r w Teatrze Nowym w Łodzi odbyła się jej polska prapremiera. Siemion Złotnikow obecnie mieszka i pracuje w Izraelu.„Piszę sztuki o ludziach, którym współczuję, którymi się zachwycam i z których jestem dumny.”- Siemion Złotnikow
 
Anna Wojton – aktorka teatralna i filmowa. Współpracowała z teatrami: Powszechnym, Ateneum, Nowym, Ochoty w Warszawie. Debiutowała w filmie fabularnym pt. Nowy York, 4 rano. Zagrała w serialach, m.in. w: Na Wspólnej, M jak Miłość, Odwróceni, Na dobre i na złe, Tylko miłość, To nie koniec świata, Ranczo. Wystąpiła w filmach Marka Koterskiego pt. Dzień Świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Znana głównie z roli Mariolki w serialu W Labiryncie, a następnie z kontynuacji tej roli w serialu Klan.
 
Leon Charewicz – aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, jak również aktor filmowy i telewizyjny. Zagrał m.in. w produkcjach: Kingsajz, Matki, żony i kochanki, Rodzina Zastępcza, Na wspólnej, Przeprowadzki, Świat wg. Kiepskich, Czas Honoru, Prawo Agaty, Holel 52, Lekarze. Rola aptekarza w serialu Rancho, przyniosła mu ogromną popularność. Dubbingował postać Artura Weasley’a we wszystkich częściach przygód Harrego Pottera.
Aktor otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi w 1989 r.