Zwiedzanie Zamku
» strona główna / relacje, komentarze

relacje, komentarze

26 lutego 2017 r. - „Czar muzyki filmowej na zakończenie karnawału”

fot. Tomasz Beliński

Karnawał - sięgający swoimi korzeniami średniowiecza zachodnioeuropejski zwyczaj radosnej zabawy, który na naszym gruncie nabrał swoistego charakteru i polskiego wyrazu, narodowego temperamentu zgodnego z polską tradycją i obyczajem, ma swoje ugruntowane miejsce w kalendarzu imprez Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Dlatego też z wielką przyjemnością PCKiN ZAMEK zaprosiło na koncert zatytułowany „Czar muzyki filmowej na zakończenie karnawału”.

W programie przyjętego entuzjastycznie spektaklu muzycznego, który odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego znalazły się najpiękniejsze melodie z filmów polskich i zagranicznych. Muzyka filmowa, która prezentowana była tego wieczoru zyskała dodatkowego wymiaru, ponieważ (prawie) w tym samym czasie w Hollywood odbywała się słynna na całym świecie ceremonia rozdania filmowych Oscarów, podczas której oceniana jest również muzyka.

W koncercie wystąpili: Jadwiga Kot-Ochał (sopran), Natalia Cieślachowska-Trojnar (sopran), Jakub Kołodziej (tenor), Łukasz Magdziak (fortepian , aranżacje) oraz LEJDIS QUARTET w składzie: Natalia Musz (skrzypce I), Natalia Kmita (skrzypce II), Aleksandra Jarosińska (altówka), Monika Bieda-Kapias (wiolonczela). Koncert prowadziła Renata Markowska-Kozdroń.

Każdy koncert karnawałowy w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zyskuje okolicznościowy wymiar. Tym razem również przygotowano dodatkowe atrakcje-atrybuty tego wieczoru. Na samym początku, aby namacalnie poczuć atmosferę tego wieczoru każdy kto wchodził do foyer otrzymywał specjalnie przygotowaną na tę okazję maseczkę karnawałową. W przerwie koncertu można było zrobić sobie pamiątkową fotografię w karnawałowych nakryciach głowy na tle - przygotowanej również specjalnie na tę okazję – ścianki do zdjęć. Iście hollywoodzki entourage.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK