Zwiedzanie Zamku
» strona główna / relacje, komentarze

relacje, komentarze

25 lutego 2017 r. - z cyklu „Zamkowe Teatralia” spektakl teatralny Izabeli Degórskiej „Żabula” w wykonaniu aktorów Teatru „Fredreum”

fot. zbiory własne FREDREUM

Na zakończenie kolejnej – trzeba dodać, że bardzo wysoko ocenianej – edycji Zamkowych Teatraliów Zima 2017, która zgodnie z ideą prezentuje różne gatunki sceniczne wystąpili aktorzy Teatru „Fredreum”.

Działający od 148 lat, najstarszy niezawodowy Teatr w Europie, zaprezentował kolejne przedstawienie. Przemyscy aktorzy dostarczający od tak wielu lat emocji i rozrywki zaprezentowali sztukę Izabeli Degórskiej zatytułowaną „ŻABULA”.

Pewien zamaskowany włamywacz uciekając przed policją wpada do mieszkania Moniki, młodej kobiety, która rozpoznaje w nim dawnego szkolnego kolegę, niegdyś obiekt zainteresowań większości koleżanek. Okoliczności na jakie napotyka młody mężczyzna nie pozwalają mu na opuszczenie domu Moniki. Tak pokrótce przedstawia się fabuła tego przedstawienia. Aby przekonać się jaki będzie finał tej przepełnionej humorem historii najlepiej przyjść na Zamek Kazimierzowski i obejrzeć spektakl, który z pewnością niedługo będzie ponownie zaprezentowany.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK