Relacje
2 lutego 2014 r. – koncert zespołu KLEZMAFOUR
Nie wszystkie zespoły mają taki dar do ”rozgrzewania” publiczności jak „Klezmafour”. Ich niezwykle energetyczna muzyka grana w niedzielę 2 lutego na scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK na Zamku Kazimierzowskim porwała publiczność do tego stopnia, że od pewnego momentu koncert odbywał się w formule tanecznej – na scenie i widowni.
„Klezmafour” tworzy pięciu muzyków z różnych miast: Andrzej Czapliński – skrzypce, Wojciech Czapliński – klarnet, Rafał Grząka – akordeon, Gabriel Tomczuk – kontrabas, Tomasz Waldowski – perkusja. Inspiracją dla nich jest tradycyjna muzyka klezmerska. Inspiracją, ponieważ to właśnie na jej bazie tworzą zupełnie nową odmianę tego gatunku. Ich klasyczne wykształcenie, rockowa werwa oraz elektroniczne inspiracje dają świetne rezultaty, choćby w postaci ich najnowszej płyty, która nosi tytuł „W górę”. Wydali ją 1 lutego br. więc jest świeżutka, a koncert był jej promocją. Pierwszy krążek „5th Element” wydali w listopadzie 2011 roku.
Zespół jest laureatem dwóch nagród na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdamie w 2010 roku, dzięki czemu wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest również finalistą 3. edycji programu „Must be the Music” emitowanego przez telewizję Polsat.
Nieważne gdzie grają, w Polsce czy za granicą, nie ważne w jakim wieku jest publiczność bo i tak prędzej czy później każdy daje się porwać żywiołowej muzyce.
Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Polska Grupa Energetyczna S.A.

Opublikowano 3 lutego 2014 przez Tomasz Beliński
Ostatnia aktualizacja 10 kwietnia 2017 przez Tomasz Beliński