Relacje
Świetny Mikołaj na przemyskim Zamku
Szczera dziecięca radość i spontaniczne uśmiechy pojawiały się na twarzach wszystkich dzieci, które odwiedziły Zamek Kazimierzowski we wtorek 5 grudnia br. W wesoły nastrój wprowadziła najmłodszych charytatywna impreza zatytułowana „Mikołaj na Zamku”, której organizatorem było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Patronatem to szczytne przedsięwzięcie objął Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.
„Mikołaj na Zamku” to dwa spektakle barwnego widowiska pt. „Księżniczka Leja” w wykonaniu Dziecięcego Teatru „Marcypan” ze Lwowa. Teatr ten tworzą dzieci z Ukrainy w wieku od 5 do 15 lat. „Marcypan” jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów teatralnych. Spektakl „Księżniczka Leja” opowiada o dalszych losach Kopciuszka jako dorosłej kobiety, która dla swojej córki –Leji organizuje pierwszy bal, na który przyjeżdżają książęta z wielu państw. Dzieci wykonując popularne przeboje naśladują znanych piosenkarzy co znacznie wpływa na atrakcyjność tego widowiska. Spektakl został przyjęty owacyjnie zarówno przez dzieci jak i dorosłych odbiorców-opiekunów. Jednak przedstawienie nie było jedynym elementem tej charytatywnej imprezy. Podczas dwóch spotkań z najmłodszymi o godz. 10.00 i 17.00 wszyscy, którzy dotarli na przemyski Zamek zostali obdarowani słodkimi upominkami przez prawdziwego Mikołaja i jego pomocników, którzy niecierpliwie oczekiwali na kolejnych milusińskich. Prezenty wręczane były jeszcze przed wejściem na salę widowiskową. Również aktorzy zza wschodniej granicy, którymi są przecież dzieci, po spektaklu otrzymali podarunki.
Poranny spektakl kierowany był do uczniów przemyskich szkół podstawowych, natomiast wieczorny do podopiecznych Domów Dziecka i placówek szkolno-wychowawczych. Wszyscy, którzy wcześniej wyrazili chęć przybycia otrzymali specjalne bezpłatne zaproszenie. To był naprawdę świetny Mikołaj.
Charakter tego przedsięwzięcia wymagał od organizatorów starań o pozyskanie dobroczyńców, którzy swoją szczodrością przyczynią się do wywołania uśmiechu na twarzach dzieci. Zwracano się o każde, nawet najmniejsze wsparcie tej inicjatywy do wielu instytucji w naszym mieście. Po raz kolejny okazało się, że ludzi chcących czynić dobro jest naprawdę sporo.
Oto lista hojnych ofiarodawców:
1. Prywatny dobroczyńca „MARIAN”
2. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Zakładach Wyrobów Powlekanych
Sanwil S.A. w Przemyślu
3. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu
4. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy PKP „CARGO” SA Zakład Taboru w
Żurawicy
5. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Zakładzie Przewozów Towarowych i
Przeładunku w Przemyślu
6. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Przedsiębiorstwie Wodociągów i
Kanalizacji w Przemyślu
7. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
8. Rejonowy Zakład Energetyczny w Jarosławiu
9. Komisja Międzyzakładowa NSZZ „SOLIDARN0ŚĆ” przy Zakładach Automatyki
„POLNA” S. A. w Przemyślu
10. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Przedsiębiorstwie Gospodarki
Mieszkaniowej w Przemyślu
11. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy „FIBRIS” S.A. w Przemyślu
12. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Przedsiębiorstwie Komunikacji
Samochodowej Sp. z o. o. w Przemyślu
13. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Przemyślu
14. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Miejskim Zakładzie Komunikacji w
Przemyślu
15. Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w
Przemyślu